Bieszczady

Bieszczady grupa dwóch pasm górskich łańcuchu Karpat. Pasma Bieszczadów znajdują się między Przełęczą Łupkowską Przełęczą Wyszkowską .

Bieszczady noclegi to obszar górski położony na południowo-wschodnim krańcu Polski. Główne partie tej grupy górskiej są położone w Ukrainie. Ta część, która leży w naszym kraju, nosi nazwę Bieszczadów Zachodnich. Są one jakby przedłużeniem Beskidu Niskiego. Zajmują ok 2000 km2 .Największą rzeką regionu Bieszczady jest San, a dokładnie jego górny bieg. Do najpiękniejszych bieszczadzkich przełomów zaliczają się : przełom Solinki od Dołżycy do Buku oraz wyżej pod Matragoną i Górnej Solinki w paśmie granicznym, potem koło Moczarnego . Bieszczady agroturystyka to prężnie rozwijająca się turystyka w Bieszczadach

Niewątpliwie największą atrakcją rejonu noclegi Bieszczady są tereny należące do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To w jego granicach znajdują się prawie wszystkie nasze połoniny słynące z rewelacyjnych panoram. To tu jest słynny worek bieszczadzki czyli Dolina Górnego Sanu z popularnym grobem Hrabiny. Na obszarze Parku mamy 142 km szlaków i ścieżek dydaktycznych, bardzo liczną tzw. infrastrukturę szlakową  . Bieszczady noclegi, pokoje domki, kwatery, tanie noclegi, noclegi nad Solina posiadają koło napędowe turystyki –Jezioro Solińskie j. Coraz częściej w naszym kraju mówimy o miejscach kultowych. Jednym z nich jest Połonina Wetlińska i schronisko Chatka Puchatka. To miejsce weszło na trwałe do historii Bieszczadów z racji swojego piękna, łatwej dostępności komunikacyjnej, sieci szlaków itd. Powody można mnożyć. Chatka Puchatka i Połonina Wetlińska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce. Bieszczady tanie noclegi zaprasza na wspaniały wypoczynek 

Noclegi w Bieszczady są najmniej zaludnionym i najsłabiej zagospodarowanym regionem naszego kraju. Jest to również jeden z ostatnich w Europie rozległych, niezurbanizowanych terenów, porośniętych naturalnymi lasami, w których zachowała się bogata fauna.

Bieszczady posiadają najwyższy szczyt Pikuj1405 m n.p.m. na Ukrainie .

Ziemia bieszczadzka przechowuje liczne ślady działalności ludzkiej. Zaczęła się ona w okresie bardzo dawnym bo już 30-40 tysięcy lat temu. W torfowiskach doliny Wołosatki odkryto istnienie roślin, które człowiek w tym czasie uprawiał na swoje potrzeby. Konkretniejsze dowody istnienia tu ludzkich siedzib pochodzą z epoki neolitu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.