Giżycko

Pod koniec maja organizowane są imprezy związane z obchodami Dni Giżycka, a latem w Kościele Ewangelickim odbywają się koncerty organowe. Giżycko jest mazurskim miastem położonym pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, nazywane również stolicą żeglarstwa w Polsce. tanie noclegi w Giżycku . Giżycko jest mazurskim miastem położonym pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, nazywane również stolicą żeglarstwa w Polsce.

Miasto stanowi świetną bazę wypadową na liczne mazurskie atrakcje. Do najbardziej znanych należy Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku. Doświadczeni żeglarze wypożyczą łódź czy jacht, a początkujący mogą wybrać się na zorganizowane rejsy. Zimą turyści chętnie uprawiają żeglarstwo lodowe a także narciarstwo biegowe. Starszych zaprasza do sekcji szachowych, chóru i Klubu Seniora. noclegi Giżycko Warto również wiedzieć, że pogoda w Giżycku charakteryzuje się ciepłymi latami oraz łagodnymi zimami.

Ciekawym i dobrze znanym miejscem na Mazurach jest Giżycko. Tu znajdziesz noclegi blisko jeziora Giżycko. Doświadczeni żeglarze wypożyczą łódź czy jacht, a początkujący mogą wybrać się na zorganizowane rejsy. W miejscowośći Okrągłe znajduje się Mazurskie Safari, to niezwykły park, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Główną atrakcją turystyczno – historyczną jest Twierdza Boyen. W 1843 r. opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

Giżycko agroturystyka, Giżycko domki, noclegi Giżycko centrum

Możliwość komentowania jest wyłączona.