Kazimierz Dolny

Miasto  Kazimierz Dolny noclegi w centrum jest położony na prawym brzegu Wisły. Swoim zasięgiem obejmuje miasto i 14 sołectw. Kazimierz Dolny z uwagi na atrakcyjne położenie, bardzo bogatą historię, krajobraz ze średniowiecznym układem urbanistycznym, Kazimierz  jest znany w kraju i na świecie jako miejscowość o wybitnych walorach turystyczno , to także unikalny zespół urbanistyczno – architektoniczno  krajobrazowy został zaliczony do najwyższej w skali światowej klasy zabytków.

Kazimierz Dolny zaprasza tych, którzy tęsknią za ciszą i spokojemoraz pragną uciec od codziennego zgiełku. Kazimierz Dolny noclegi to bliski kontakt z przyrodą, w dzień śpiew ptaków, nocą pohukiwanie sów szum drzew, Kazimierz Dolny noclegi z wyżywieniem oferuje wspaniałą kuchnie. W centrum Kazimierza znajduje się wiele restauracji, barów, kawiarni, d=gdzie można spokojnie usiąść.

W Kazimierzu znajduje się tu ogromna liczba zabytkowych. Stare Miasto to duża ilośc , kościołów i cennych zabytków. Warto zwiedzić Ruiny zamku, , synagogi, świątynie i spora liczba zabytkowych kamienic, Kamienice Pod Świętym Mikołajem i Pod Świętym Krzysztofem bracia wybudowali je w XVII wieku i przyozdobili wizerunkami swoich patronów. Styl kamienic to pomieszanie średniowiecznej fantazji z renesansową groteską.


Możliwość komentowania jest wyłączona.