Kościelisko

Kościelisko – niewielka miejscowość  sąsiadująca z Zakopanem, położona

u podnóża Pasma Gubałowskiego  jest bramą Tatr Zachodnich.  Właśnie Kościelisko należy do najpiękniejszych podgórskich obszarów i cieszy się dużą popularnością wśród turystów, ze względu na  położenie tej miejscowości  i malowniczy widok na Tatry oraz komfortowe kwatery w Kościelisku. Na terenie gminy znajdują się najpiękniejsze doliny :Kościeliska z jaskiniami Mroźną czy Smoczą Jamą udostępnione  turystom do zwiedzania ,dolina Chochołowska , Lejowa czy dolina Białej Łąki. Wyjątkowe  walory turystyczne kościeliskiej okolicy sprawiają , że miejscowość ta należy do najliczniej odwiedzanych przez turystów. Zarówno latem  jak i zimą Kościelisko jest dogodna bazą wypadową do Zakopanego czy Nowego Targu. Liczne szlaki turystyczne o różnym  stopniu trudności pozwalają na uprawianie  tej formy rekreacji jaką są  wycieczki  górskie czy  rowerowe po tych przepięknych okolicach . Noclegi Kościelisko –  dobrze rozwinięta sieć miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, schroniskach czy na kwaterach prywatnych  z ceną przystępna  dla każdego turysty i z serwowaną  wyśmienitą kuchnią regionalną.

Miejscowość ta  jest tatrzańską kolebką amatorów białego szaleństwa  zarówno wysokogórskiego jak i biegowego (biathlonu),ze świetnie przygotowanymi licznymi  trasami górskimi i biegowymi. Funkcjonują

liczne  wyciągi  narciarskie ,  kolej linowa na Polanie Szymoszkowej czy kolej linowa Butorowy Wierch oświetlone, dobrze naśnieżone stoki   przygotowane na przyjęcie dużej liczby turystów.

Kościelisko to miejsce do którego chętnie wraca każdy urlopowicz, gdzie można czynnie odpocząć, znaleźć przytulny  nocleg  ale także zregenerować siły w podtatrzańskiej miejscowości.

 

 

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.