Kudowa-Zdrój

Planując urlop w Górach Stołowych warto zatrzymać się w Kudowie-Zdrój. Miasto tętni życiem w zasadzie przez cały rok, odbywają się tu koncerty, imprezy cykliczne, zawody sportowe i wiele innych atrakcji, które przyciągają turystów. Popularnym miejscem godnym uwagi jest przepiękny Park Zdrojowy, jego powierzchnia wynosi 12,97 ha, położony jest w centralnej części uzdrowiskowego miasta. Park położony między Moniuszki, Zdrojowa, al. Jana Pawła II, z przylegającą Górą Parkową. Park Centralny jest najstarszą i najbardziej reprezentacyjną częścią. Warto wiedzieć, że wzdłuż głównej promenady spacerowej znajdują się najważniejsze obiekty architektoniczne: „Zameczek”, „Polonia”, muszla koncertowa, podświetlana fontanna, pijalnia oraz dawna hala spacerowa, czyli otwarta konstrukcja żeliwna, zwana dziś „Teatrem Pod Blachą”, gdzie często odbywają się koncerty muzyki uzdrowiskowej oraz sąsiadujący z nią teatr Zdrojowy.

Wybierając noclegi Kudowa-Zdrój znajdziesz wille, pensjonaty, hotele czy apartamenty. Kolejną atrakcją cenioną przez turystów są Ruchome Szopki. W zachwyt wpędza pomysłowość i wizjonerstwo ich autora. Pomimo wielu lat,szopki wyglądają zjawiskowo. Ciekawe miejsce dla najmłodszych, dzieci będą zachwycone szopką, malutkimi elementami, detalami z jakimi zostały wykonane. Kudowa-Zdrój noclegi to także świetna baza wypadowa górskie wędrówki. Polecany jest Szczeliniec Wielki z tarasem widokowym oraz Błędne Skały.

Miejscem które należy odwiedzić decydując się na noclegi w Kudowie-Zdrój to Kaplica Czaszek. Jest to zabytek sakralny zlokalizowany w centrum miasta w dolinie rzeki Czermnicy. To kości ofiar wojen na ziemi kłodzkiej, prawdopodobnie z czasów wojny trzydziestoletniej, prusko-austriackiej i szerzących się po niej epidemiach cholery w XVII i XVIII w. oraz z wojny siedmioletniej.

Ciekawym punktem wycieczki po Kudowie-Zdrój dla dzieci i młodzieży oraz starszy jest muzeum Szlak Ginących Zawodów, to gospodarstwo składające się z kilku drewnianych chat. Zobaczymy tu zawody które przestają być uprawianie takie jak: garncarstwo, tkactwo, kowalstwo oraz piekarstwo tradycyjne. To miejsce jest wyjątkowe, to nie tylko eksponaty to gospodarstwo oferuje wiele atrakcji, można poznać z bliska wiele zwierząt, zobaczyć pokaz garncarstwa, zobaczyć stare sprzęty i maszyny rolnicze, wiatrak, a także w wybranym czasie kupić pieczony na miejscu chleb. Bardzo ciekawym miejsce, które starszym przypomni o dzieciństwie a dzieciom pokazuje kontrast między tym co kiedyś a co dziś jest Muzeum Zabawek. Aktualnie na zbiory muzeum składają się historyczne zabawki, począwszy od starożytności po lata 80. Wśród eksponatów znajdują się m.in. teatrzyki i lalki do nich, szopki bożonarodzeniowe, klocki, zabawki mechaniczne, blaszane, tekstylne (lalki, zwierzęta), drewniane oraz gliniane, militaria.


Możliwość komentowania jest wyłączona.