Okiem bieszczadzkiego leśnika

Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa na wernisaż wystawy fotograficznej Nadleśnictwa Baligród pt. „Okiem bieszczadzkiego leśnika”, niedźwiedzie i nie tylko. 
Wernisaż odbędzie się 13.07.2019r o godz. 18:00. Oprawa muzyczna Wojciech Głuszko i Jacek Szul. Podczas wernisażu będzie możliwość nabycia książki Marcina Szumowskiego „Niedźwiedzica z Baligrodu”, o której powstaniu, ze swoistą szczyptą humoru opowiedzą Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina.

Bieszczady to góry leżące w południowo-wschodnim na styku granic polskich ze słowackimi i ukraińskimi. Bieszczady leżą na olbrzymim łuku Karpat, gór tzw. systemu alpejskiego, które rozciągają się na terytoriach kilku państw.

Bieszczady dzieli się zwyczajowo na Zachodnie, Środkowe oraz Wschodnie. W granicach Polski znajdują się wyłącznie Bieszczady Zachodnie.

Główną rzeką polskiej części Bieszczadów jest San. Główna atrakcją Bieszczadów są Jeziora Solińskie i Myczkowieckie utworzone sztucznie na spiętrzonych w latach powojennych wodach Sanu i Solinki. Jeziorasą wielką atrakcją dla wielu turystów poszukujących wypoczynku nad wodą w pięknym otoczeniu lasu, gór.


Możliwość komentowania jest wyłączona.