Polańczyk

Noclegi w Polańczyku

W Bieszczadach, na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego leży Polańczyk, który upodobali sobie zwolennicy kurortów leczniczych oraz wielbiciele pieszych wędrówek po pięknych górach.

Oczywiście największą atrakcją Polańczyka jest Jezioro Solińskie. Znajdziecie tu przystanie żeglarskie, pola namiotowe, kąpieliska i sporą ilość ośrodków wypoczynkowych. Można wypożyczyć kajak, rowerek wodny lub jacht, albo po prostu pływać i plażować. Polańczyk noclegi nad jeziorem oferuje wypoczynek nad jeziorem solińskim. Tu można wypocząć, pooddychać czystym powietrzem, podleczyć zdrowie w uzdrowisku, posmakować regionalnych potraw i dobrze się zabawić.

Nie sposób ominąć Jeziora Solińskiego – „Bieszczadzkiego Morza” – największego w Polsce jeziora zaporowego (pod względem ilości zgromadzonej wody) powstałego po wybudowaniu w latach 1960-68 zapory wodnej. Wysokość jej od podstaw do korony zapory wynosi 82 m, a rozpiętość od brzegu do brzegu to 664 m.

Polańczyk domki nad jeziorem solińskim, Jezioro Solińskie to także możliwość kibicowania żeglarzom podczas regat. To przeważnie zawody wchodzące w skład Pucharu Soliny, ale jedne z nich są włączone do Pucharu Polski. Warto wtedy skusić się na domek w Bieszczadach do wynajęcia, bowiem regatom towarzyszy wiele koncertów i imprez.

Miłośnicy zabytków, którzy zarezerwują sobie noclegi w Bieszczadach mogą odwiedzić kamienną kapliczkę z XIX wieku leżączą nad jeziorem.

Polańczyk noclegi tanie

Możliwość komentowania jest wyłączona.