Rajdy w Narodowe Święto Niepodległości

Klub Turystów Pieszych „Przygoda” oraz Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe zachęcają do aktywnego spędzenia Narodowego Święta Niepodległości i przyłączenia się do krajoznawczych eskapad po ziemi świętokrzyskiej.

Uczestnicy rajdu, organizowanego przez Klub Turystów Pieszych „Przygoda”, wystartują o godzinie 9 z dworca PKP w Kielcach. Pociągiem dojad do Zagnańska, gdzie wyznaczono początkowy punkt 18-kilometrowego rajdu pieszego. Jego głównym celem będzie zdobycie najwyższego wzniesienia Pasma Suchedniowskiego – Góry Osieczyńskiej. To liczące 407 m n.p.m. wzgórze, zaliczane do Korony Gór Świetokrzyskich, jest porośnięte gęstym lasem, co uniemożliwia podziwianie widoków. Stamtąd piechurzy udadzą się do Łącznej, o której wzmianki pojawiają się już w dokumentach z XIV wieku, gdzie zakończą wyprawę.
Wycieczkę poprowadzi Paweł Wojtas.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest zapisanie się na listę w biurze Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach przy ul. H. Sienkiewicza 29, telefonicznie pod nr 41 344 77 43 oraz e-mailowo: biuro@pttkkielce.pl. lub bezpośrednio w  KTP PTTK „Przygoda”, tel. 608 505 169, e-mail:ktp.przygoda@op.pl

Rowerowy Przejazd Niepodległościowy 11 listopada przygotowało Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe „Pod Bartkiem”. Jak informują pomysłodawcy przedsięwzięcia, chętni powinni pojawić się o godzinie 10 obok dębu „Bartek”, skąd na dwóch kółkach wyruszą śladem miejsc pamięci zlokalizowanych na terenie gminy Zagnańsk. Nieodzownym elementem ubioru lub wyposażenia roweru muszą być chorągiewki, wstążki, kotyliony w barwach narodowych.

 

Bieszczady pokoje gościnne , Ełk noclegi nad jeziorem, Małe Ciche noclegi, noclegi Stryszawa, noclegi Biały Dunajec

Możliwość komentowania jest wyłączona.