Ściegny

Ściegny leżą w dolinie Skałki w województwie dolnośląskim. To miejscowość wypoczynkowa z ponad 700-letnią historią. Dzięki dogodnej lokalizacji blisko Karpacza są bardzo dobrą bazą wypadową w Karkonosze.

Swoją popularność wśród turystów miejscowość zawdzięcza atrakcyjnej lokalizacji w pobliżu Karpacza, cichej i spokojnej okolicy oraz odpowiedniej infrastrukturze wypoczynkowej i ciekawym atrakcjom.

Ściegny od samego początku swojego istnienia były związane z kowalstwem i to jemu zawdzięcza swój rozwój. Już w XII wieku wieś współpracowała z Kowarami w zakresie wydobycia rudy żelaza. Aktualnie jest liderem w Kotlinie Jeleniogórskiej jeśli chodzi o liczbę warsztatów samochodowych.

Western City to prawdziwe miasteczko kowbojów. Doskonale odzwierciedla nasze wyobrażenie miasteczka na Dzikim Zachodzie. Mieści się w nim bank, saloon, biuro szeryfa, a także kuźnia i strzelnica. W Western City można podszlifować swoje umiejętności jazdy konnej, posłuchać muzyki country czy obejrzeć występy taneczne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.