Suwałki

Popularne są noclegi na Podlasiu. Ta część Polski uwielbiana jest przez turystów i chętnie odwiedzana o każdej porze roku. Warto wybrać noclegi w Suwałkach, to stolica Suwalszczyzny i jest to drugie miasto pod względem wielkości w województwie podlaskim. Lokalizacja miasta jest wyjątkowa, leży między Suwalskim Parkiem Krajobrazowym a Wigierskim Parkiem Narodowym, to także ciekawe położenie geologiczne, specyficzny mikroklimat, gdzie zimy długie i mroźne a lata gorące i parne. W pobliżu polskiego bieguna zimna. Agroturystyka Suwałki jest popularnym trendem, wielu turystów wybiera także Suwałki. Ciekawostką jest, że na zabytkowych obiektach i w pobliżu szczególnie atrakcyjnych miejsc pojawiły się tablice z informacją historyczną po polsku i angielsku oraz fotokod, który po zeskanowaniu smartfonem łączy turystę z odpowiednią stroną miejskiego portalu.

Warto odwiedzić suwalskie nekropolie, jedyne takie miejsce w Polsce , gdzie obok siebie spoczywają Tatarzy, Żydzi, Prawosławni, Staroobrzędowcy, Ewangelicy, Katolicy. Co ciekawe a każdym z tych cmentarzy odbywają się jeszcze pochówki, gdyż w dalszym ciągu żyją nieliczni członkowie tych społeczności. Suwałki noclegi Zwiedzając Suwałki trzeba koniecznie zobaczyć budynki, w których rodzili się sławni Suwalczanie np. Maria Konopnicka, Alfred Wierusz Kowalski czy Andrzej Wajda. Gównym deptakiem jest ulica Chłodna. Deptak łączący najstarszą część miasta, czyli teren  wokół Parku Konstytucji 3 Maja, z młodszą częścią miasta – Placem Marii Konopnickiej. Odbywają się kiermasze sztuki ludowej, występy kapel podwórkowych, teatrów ulicznych, a podczas Suwałki Blues Festiwal. Wybierając Suwałki noclegi z dziećmi warto zatrzymać się blisko Zalewu Arkadia. Zbiornik wodny o powierzchni 11 hektraów, który powstał na początku XVIII wieku. jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu przez mieszkańców. Jest plaża, siłownia pod chmurką, skatepark, boisko do gry w siatkówkę plażową, korty, ostatnio trwają pracę przy zagospodarowywaniu wyspy na Zalewie a dookoła została wytyczona ścieżka spacerowo-rowerowa.

Fajną atrakcją dla rodzin z dziećmi, które planują noclegi Suwałki jest Szlak Krasnoludków. Spacerując według mapki odnajdujemy brązowe rzeźby małych bohaterów: Kronikarza Koszałka Opałka, krasnoludka Kocie Oczko, króla Błystka, strażników Pakułę i Mikułę i wielu innych. Wybierając Suwałki noclegi z dziećmi warto także wybrać się do aquaparku. Doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek i zabawę w deszczowe dni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.